Vydržte chvíli

a přečtěte si tento článek

Určitě se Vám bude líbit!

Jak si založit kvalitní webovou stránku?

Dlouho přemýšlíte o tom, založit si svůj vlastní web? Snažíte se vymyslet téma, na co se stránka bude zaměřovat?
Jak by taková stránka měla vypadat? Jak zaujme lidi?

Inu, předpoklad pro úspěšný web je mít tento plán důkladně promyšlen. Bez něj se v tom budete jen ,,plácat“ a ztrácet čas. Věčně nebudete spokojení a nakonec, ztratíte motivaci.

Jste-li úplní neználci www stránek, rozhodli jsme se pro Vás sestavit krátký návod a shrnout ho do pár bodů.

1, Prvním předpokladem pro úspěšný web je NÁPAD. Ten musí být originální a musí zaujmout.

Nápad

Samozřejmě, mluvíme-li o firemní nebo osobní stránce, je to trochu něco jiného, ale níže uvedené body jsou pro takové weby stejně tak důležité.


2, Druhým předpokladem je vymyslet krátký a jednoduchý název stránky

Název

Ano, opravdu by měl být krátký a jednoduchý. Návštěvníci si snadno název zapamatují.

Příliš dlouhé a kombinované názvy zapomene přibližně 75% lidí.


3, Máte-li vymyšlený nápad a název, můžete přejít k výběru domény. Pokud nehodláte Váš web propagovat i do zahraničí, nejlepší doménová varianta bude s koncovkou .cz.

Doménových hostingů je na internetu plno, my doporučujeme WEDOS.cz. Máme s ní výborné zkušenosti a nabízejí domény za příznivé ceny.

Registrace domény

Máte-li již registrovanou novou doménu, doporučujeme k ní zakoupit i Webhosting. Budete mít přístup k FTP a neomezený počet vlastních e-mailových adres.

Nevíte, co je to FTP? Podívejte se.

4, Doménu máte zaplacenou, tak můžete přejít k výběru redakčního systému pro Váš web. Tady záleží na výběru Vašeho webového zaměření. Na internetu naleznete spoustu redakčních systémů. Nejpoužívanějším systémem je Wordpress, Joomla nebo PHP-Fusion.

Zde opravdu záleží na tom, co jste si vybrali za zaměření. Je hloupost nahrávat do svého FTP redakční systém s funkcí jako osobní blog, když máte stránku například o parfémech.

Co je to redakční systém? Přečtěte si o něm.
Doporučujeme nechat si vytvořit redakční systém na míru.

5, Nahráli jste redakční systém do svého FTP, nyní je na řadě instalace samotného systému. Každý systém má svou instalaci, na internetu naleznete plno zdarma návodů na instalaci.

6, Redakční systém je nyní nainstalován a Vy můžete přistoupit k dalším krokům, kterými jsou nastavení stránky. Tj. název, popis, navigační odkazy, doplnění stránek, nastavení vzhledu a tak podobně.

7, Jestliže jste vybrali systém Wordpress, Joomla nebo PHP-Fusion, na internetu naleznete spoustu webových šablon, které můžete zdarma stáhnout.

Doporučujeme si nechat vytvořit šablonu na míru. Přeci jen, originalita dělá vše.
Nechte si jí udělat od nás.

Složku stažené šablony následně nahrajete do svého FTP podle přiloženého návodu. Ve většině případů naleznete šablony ve FTP: /www/includes/ nebo /www/Themes/.

Máte-li nahráno, stačí aktivovat v administraci systému.

8, www stránka je nyní nastavena i se šablonou a Vy můžete už jen plnit obsah zajímavými články a fotkami.

Plnění obsahu


Berte na vědomí, že profesionální webové stránky jsou tvořené na míru, tedy redakční systém i se šablonou jsou placené. My Vám dáváme přehled o tom, jak získat www stránku za co nejmenší náklady.
Děkujeme za přečtení našeho článku. Doufáme, že se Vám líbil a pomohl Vám.